Szmaragd – kamień urodzonych w maju

Kamienie szlachetne od zawsze urzekały nas swoim pięknem. Nic więc dziwnego, że tak chętnie nosimy z nimi biżuterię. Wybierając kolczyki lub bransoletkę ozdobioną kamieniami szlachetnymi, często kierujemy się walorami estetycznymi. Warto jednak dowiedzieć się więcej o danym kamieniu, zwłaszcza gdy biżuteria ma stać się podarunkiem dla ważnej osoby. Szmaragd to wyjątkowy klejnot, który posiada niezwykłe znaczenie oraz moc. Ma również właściwości lecznicze. Kto powinien nosić biżuterię ze szmaragdem?

Kilka słów o szmaragdzie

Szmaragd to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, stosowany w jubilerstwie już od czasów starożytnych. Warto wspomnieć, że był ulubionym klejnotem samej królowej Kleopatry. Ten wyjątkowy kamień szlachetny to odmiana berylu, należącego do grupy krzemianów. Dzięki zawartości jonów chromu, wyróżnia się on cudowną, intensywnie zieloną barwą. To właśnie jej szmaragd zawdzięcza swoją nazwę. Greckie „smaragdos” oraz łacińskie „smaragdus” oznaczają „zielony”.

Symbolika szmaragdu

Szmaragd to kamień mający związek z Księżycem, płodnością oraz wiosną. Nazywany jest kamieniem miłości. Zawarta jest w nim bowiem kosmiczna energia planety Wenus. Oznacza ona nie tylko miłość, ale również harmonię oraz piękno. Dlatego ten wyjątkowy kamień szlachetny często zdobi pierścionki zaręczynowe. Ofiarowanie swojej ukochanej pierścionka ze szmaragdem, umocni uczucie między narzeczonymi i sprawi, że ich związek będzie udany. Szmaragd to klejnot, który obdarza zakochanych szczęściem i chroni ich przed zdradą. Pewna legenda głosi, że jeśli jeden z małżonków jest nieszczery, kamień się rozpada. Co więcej, uważa się, że noszenie biżuterii ze szmaragdem zapewnia połączenie z przyrodą oraz umożliwia przeżywanie jej piękna w najgłębszy sposób.

Wpływ szmaragdu na psychikę

Barwa zielona ma właściwości uspokajające i kojące zmysły. Taki wpływ ma również szmaragd na ludzką psychikę. Pomaga w wielu emocjonalnych zawahaniach, przywraca równowagę, spokój oraz wewnętrzną harmonię. Potrafi również łagodzić wszelkie negatywne emocje, takie jak złość, gniew czy nienawiść. Ten niezwykły klejnot sprawia, że umysł właściciela otwiera się na istnienie sił naturalnych. Uwalnia od słabości i daje swojemu właścicielowi niezwykłą siłę oraz wiarę w siebie. Klejnot pozwala również w pozbyciu się uczucia rozpaczy i żalu i pozwala na powrót cieszyć się życiem. Dlatego z pewnością warto podarować go komuś, komu życzymy jak najlepiej i kto potrzebuje siły.

Lecznicze właściwości szmaragdu

Warto pamiętać, że szmaragd nie tylko symbolizuje miłość i wpływa pozytywnie na ludzki umysł. Posiada również liczne właściwości lecznicze. Ten przepiękny kamień szlachetny ma wpływ na wiele funkcji i organów w naszym ciele. Noszenie biżuterii ze szmaragdem polecane jest między innymi przy nadciśnieniu oraz chorobach sercca. Szmaragd może również pomóc w walce z bezsennością. Zielony kamień może być także pomocny w przypadku zapalenia górnych dróg oddechowych oraz problemach z kaszlem i katarem. Noszenie przy sobie szmaragdu może także pomóc przy różnego rodzaju problemach z oczami. To wszystko sprawia, że szmaragd to kamień niezwykły. Biżuteria ze szmaragdem podarowana komuś bliskiemu nie tylko oczaruje go swoim pięknem, ale będzie mieć również pozytywny wpływ na jego życie.

W sklepie Wonderstone ze szmaragdem znajdziecie kolczyki z serii Miro -> Długie kolczyki Miro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry