Sakura – inspiracja kwiatami japońskiej wiśni

Do stworzenia modelu Sakura zainspirowała mnie podróż do Japonii. Sakura to inaczej kwiat japońskiej wiśni, jest tez bardzo popularnym symbolem w tym kraju. Kwiaty mogą być niemal całkowicie białe, lekko zabarwione bladym różem lub z grubymi różowymi płatkami, w zależności od odmiany. Rozwijają się i zwykle opadają w ciągu tygodnia, zanim jeszcze rozwiną się liście.

Co roku Japończycy śledzą tzw. „front kwitnienia wiśni” (sakura-zensen) przesuwający się wzdłuż archipelagu, od południa na północ . Media codziennie podają prognozy pogody i informacje o rozpoczynających się porach kwitnienia w kolejnych regionach kraju. Rozpoczyna się ono na Okinawie w lutym i zazwyczaj dociera do Kioto i Tokio na przełomie marca i kwietnia. Przesuwając się dalej na północ, na początku maja osiąga Hokkaido. Japończycy razem z przyjaciółmi i rodzinami udają się do parków, świątyń buddyjskich i chramów shintō na hanami (花見), czyli „oglądanie kwiatów” – towarzyskie spotkania o charakterze pikniku, często połączone ze słuchaniem tradycyjnych utworów muzycznych i tańcami.

Sakura jest powszechnie rozpoznawalnym i wszechobecnym symbolem Japonii, umieszczanym na przedmiotach codziennego użytku, w tym na kimonach, materiałach piśmiennych i zastawie stołowej. Kiszone liście i płatki kwiatów są jadalnymi ozdobami potraw i słodyczy, jak: ciastka (sakura-mochi, sakura-anko-mushipan), galaretki (sakura-yokan), czy lody.

Kwiat wiśni symbolizuje ulotność natury życia, które uważano za krótkotrwałe i piękne, podobne do kwiatów wiśni.

Model Sakura to kwintesencja delikatności, precyzji, harmonii kolorów oraz oryginalności z osadzonym w centralnym punkcie rubinem w odcieniu mocnego różu przypominającym kwiaty japońskiej wiśni.

Biżuterię zobacz tutaj -> SAKURA

O właściwościach kamieni poczytacie tutaj -> WŁAŚCIWOŚCI KAMIENI

Źródło: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry