Rubin – kamień urodzonych w lipcu

Rubin to ognisty kamień od wieków utożsamiany z siłą i energią. Przypisuje mu się moc pobudzania do aktywności, dodawania odwagi i energii. Nazywany „kamieniem liderów”.

RUBIN – SYMBOLIKA

Pobudza i pogłębia doznania

• Rubin jest „kamieniem obfitości i dynamizmu”.
• Energia Rubinu wpływa zarówno na dostatek uczuć w naszych osobistych relacjach, na godną pozycję społeczną i zdrowy prestiż w pracy zawodowej.

• Moc rubinu – podobnie jak jego kolor – jest intensywna i żywa. Rubin dodaje witalności, wzmacnia uczucia oraz inspiruje do poszukiwania swojego szczęścia. Jego działanie polega między innymi na wypełnianiu luk w polu energetycznym dzięki czemu dodatkowo rewitalizuje w stanach zmęczenia i wyczerpania.

• Ze względu na charakterystyczny, czerwony kolor rubin uważany jest za kamień namiętności, miłości i rozkoszy. Swoim działaniem rubin poprawia jakość seksu. Przyciąga szczęście, zdrowie i powodzenie a także wpływa na rozwinięcie hojności i zdolności przywódczych.

Pomaga w realizacji marzeń

Rubin daje odwagę, żeby podążać za swoimi marzeniami a także pomaga wprowadzić zmiany w życiu – przejść drogę od osoby, którą jesteś dzisiaj, do osoby, którą pragniesz być. Jest również pomocny przy pozbywaniu się negatywnych wzorców myślowych.

• Rubin, od dawna uważany za kamień dobrobytu, był często noszony przez arystokrację – w niektórych kulturach wierzono, że jeśli masz swój rubin, nigdy nie stracisz swojego bogactwa. W związku z tym przekonaniem często używano go, aby zwiększyć stabilność i pewność swoich dochodów.

• Dzięki niemu wzrasta miłość do życia, motywacja i inspiracja do mądrych wyborów. Przyciąga popularność, sukcesy, dobrobyt materialny, pomaga podejmować mądre decyzje finansowe.

Lecznicze właściwości Rubinu

Jego energia świetnie nadaje się do leczenia chorób związanych ze słabą cyrkulacją krwi, takich, jak np. anemia, działa oczyszczająco na krew, pobudza jej krążenie, dzięki czemu organizm szybciej i łatwiej pozbywa się toksyn. Przywraca odpowiedni poziom cukru we krwi. Jest również skuteczny przy leczeniu gorączki i usuwaniu wewnętrznych infekcji. Łagodzi bóle menstruacyjne, reumatyczne, a także wzmacnia serce. Sprzyja pozytywnym myślom, radości, łagodzi stres i stany depresyjne oraz zwiększa intuicję i pewność siebie.

W sklepie Wonderstone z rubinem znajdziecie biżuterię m.in. z modelu Sakura i Shibuya-> BIŻUTERIA Z RUBINEM

źródła:

https://www.jubiler.pl/blog/moc-kamieni-rubin.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry