Regulamin

Sklep internetowy znajdujący się pod adresem wonderstone.pl prowadzony jest przez firmę Anna Gościńska mającą siedzibę pod adresem: ul. Czapli 13, 02-781 Warszawa, NIP: 5242551947, Regon: 147180608 ,tel. 694-497-502, adres email: wonderstone@wonderstone.pl

§ 1 Zasady ogólne

 1. Warunkiem złożenia Zamówienia w Sklepie Internetowym przez Kupującego jest zapoznanie się z niniejszym Regulaminem i jego akceptacja.
 2. Sklep internetowy Wonderstone prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet.
 3. Wszystkie produkty oferowane w sklepie Wonderstone są fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

§ 2 Składanie zamówień

 1. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej wonderstone.pl są cenami brutto podanymi w złotych polskich lub w euro (zawierają podatek VAT). Podane ceny nie obejmują kosztów wysyłki.
 2. Zamówienia są przyjmowane przez stronę internetową 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok.
 3. Zamówienie jest skuteczne, jeśli Kupujący prawidłowo wypełni formularz zamówienia i prawidłowo poda dane kontaktowe w tym dokładny adresu, na który Towar ma być wysłany oraz numeru telefonu i adresu e-mail.
 4. W wypadku, gdy podane dane nie są kompletne, Sprzedający skontaktuje się z Kupującym. Jeśli kontakt z Kupującym nie będzie możliwy, Sprzedający ma prawo do anulowania Zamówienia.
 5. W trakcie składania Zamówienia, Kupujący może wyrazić zgodę na umieszczenie danych osobowych w bazie danych Sklepu w celu ich przetwarzania w związku z realizacją Zamówienia. W wypadku udzielenia zgody, Kupujący ma prawo do wglądu w swoje dane, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia.
 6. Kupujący może skorzystać z opcji zapamiętania jego danych przez system w celu ułatwienia procesu składania kolejnego Zamówienia. W tym celu Kupujący powinien podać login i hasło, niezbędne do uzyskania dostępu do swojego konta. Login Klienta to podany przez niego adres e-mail. Hasło jest ciągiem znaków ustalanych przez Klienta. Hasło Klienta nie jest znane Sprzedającemu i Klient ma obowiązek zachowania go w tajemnicy i chronienia przed niepowołanym dostępem osób trzecich.
 7. Po złożeniu przez Klienta skutecznego zamówienia, otrzyma on automatyczną odpowiedź ze sklepu potwierdzającą przyjęcie zamówienia.
 8. Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia w przypadku płatności przelewem lub poprzez system szybkich płatności lub PayPal.

§ 3 Koszty i termin wysyłki

 1. Towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Sklep poinformuje Klienta niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.
 2. Towar jest dostarczany za pośrednictwem Inpost lub na życzenie klienta za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich. Istnieje również możliwość odbioru osobistego biżuterii w pracowni Wonderstone przy ul.Czapli 13 w Warszawie.
 3. Czas realizacji zamówienia do momentu nadania produktu wynosi do 7 dni roboczych (w przypadku produktów na zamówienie do 14 dni) od momentu zaksięgowania środków na rachunku bankowym sklepu (zwykle 1 dzień roboczy).
 4. Kupujący ponosi koszt wysyłki określony w cenniku dostawy.

§ 4 Płatności

 1. Na każdy sprzedany towar wystawiam paragon lub fakturę (na życzenie kupującego)
 2. Płatność za zamówiony towar może nastąpić przelewem na konto bankowe sklepu lub za pośrednictwem systemu szybkich płatności online lub PayPal .

§ 5 Odbiór towaru

 1. Dostawy są realizowane na terytorium Polski, w przypadku dostawy do innego kraju proszę o kontakt na adres email wonderstone@wonderstone.pl w celu ustalenia kosztów przesyłki.
 2. Przed odebraniem przesyłki z paczkomatu lub od kuriera należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub, gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

§ 6 Zwroty

 1. Klient może zrezygnować bez podania przyczyny z zakupionego towaru w ciągu 14 dni od daty jego otrzymania poprzez złożenie sprzedawcy stosownego oświadczenia na piśmie. (podstawa prawna: art. 7 ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzona przez produkt niebezpieczny Dz.U. Nr 22, poz. 271 ze zm.).
 2. Odstąpienie od umowy powinno polegać na odesłaniu nieużywanego towaru w nienaruszonym stanie, z oryginalnym opakowaniem wraz z wszelkiego rodzaju dodatkami, jakie zawierało oraz z stosownym oświadczeniem i dowodem zakupu.
 3. Chcąc dokonać zwrotu rzeczy zakupionej w Sklepie proszę skontaktować się ze sklepem poprzez e-mail wonderstone@wonderstone.pl, aby poinformować o zamiarze dokonania zwrotu.
 4. Równowartość zwróconego towaru wraz z kosztami przesyłki do Klienta, Klient otrzyma w przeciągu 7 dni od daty dostarczenia towaru do siedziby firmy. Zwrot ceny dokonywany jest przelewem na rachunek bankowy. Dodatkowo proszę umieścić w przesyłce dane konieczne do zwrócenia zapłaconej kwoty (imię i nazwisko, adres i numer konta) lub przesłać na adres email wonderstone@wonderstone.pl

§ 7 Reklamacje

 1. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki powstałe podczas transportu będą rozpatrywane w momencie odbioru przesyłki w obecności pracownika Ipost lub innej firmy kurierskiej. Warunkiem przyjęcia tego typu reklamacji będzie spisanie wraz z pracownikiem protokołu reklamacyjnego. Jeśli otrzymany towar będzie posiadał ukryte wady lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy proszę o kontakt na adres e-mail wonderstone@wonderstone.pl najpóźniej w terminie 10 dni od otrzymania przesyłki (w wiadomości proszę o opisanie wady produktu).
 2. Reklamacja nie obejmuje przypadkowych lub celowych uszkodzeń mechanicznych, ani uszkodzeń wynikających z niewłaściwego użytkowania.
 3. Na reklamację towaru Klient ma 2 lata od daty zakupu.
 4. Reklamacja towaru jest możliwa w przypadku odesłania nieużywanego towaru w nienaruszonym stanie, z oryginalnym opakowaniem wraz z wszelkiego rodzaju dodatkami, jakie zawierało oraz dowodem zakupu.
 5. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 7 dni roboczych od ich wpłynięcia i otrzymania towaru objętego reklamacją.
 6. Po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji sklep naprawi, wymieni wadliwy produkt na nowy, obniży cenę lub zwróci jego równowartość zgodnie z wolą Klienta. Naprawiony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt Sklepu.
 7. Zwrot pieniędzy dokonywany jest przelewem na rachunek bankowy (podany drogą mailową na skrzynkę wonderstone@wonderstone.pl)
 8. Reklamacje nie obejmują zerwania łańcuszków lub gumek bransoletek.
 9. Reklamacje nie obejmują stłuczenia kryształków ani minerałów.
 10. Przesyłki za pobraniem nie będą przyjmowane.
 11. Klient traci uprawnienia określone w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienie przed jego upływem. W przypadku sprzedaży niestanowiącej sprzedaży konsumenckiej, wyłącza się przepisy zawarte w artykułach 556-576 Kodeksu cywilnego.

§ 8 Prawa autorskie

 1. Logo Wonderstone i wszelkie użyte wzory na stronie wonderstone.pl są własnością firmy Anna Gościńska. Wszelkie prawa autorskie osobiste i majątkowe do elementów sklepu są zastrzeżone.
 2. Wszystkie dane, opisy i zdjęcia prezentowane w sklepie nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane i używane do celów handlowych czy prezentacji na innych stronach internetowych, bez zgody właściciela sklepu wonderstone.pl

§ 9 Polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych

 1. Niniejsza Polityka prywatności opisuje, w jaki sposób i kiedy zbieram, używam i dzielę się informacjami, gdy kupisz przedmiot ode mnie.
  Niniejsza Polityka prywatności nie dotyczy działania stron trzecich, których nie kontroluję, np. Inpost lub innych firm przesyłkowych.
 2. Informacje, które zbieram
  Aby zrealizować zamówienie, musisz podać mi informacje, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki, nr telefonu, informacje o płatności oraz szczegóły zamawianego produktu. Możesz również podać mi dodatkowe dane osobowe (na przykład przy zamówieniu specjalnym), jeśli skontaktujesz się ze mną bezpośrednio.
  Dlaczego potrzebuję twoich informacji i jak ich używam
  Opieram się na wielu podstawach prawnych, aby gromadzić, wykorzystywać i udostępniać informacje, w tym:
  w zależności od potrzeb w celu świadczenia moich usług, na przykład podczas korzystania z informacji użytkownika w celu realizacji zamówienia, w celu rozstrzygania sporów lub świadczenia obsługi klienta;
  po uzyskaniu zgody, którą możesz wycofać w dowolnym czasie, np. zapisując się na moją listę mailingową;
  jeśli jest to konieczne w celu spełnienia obowiązku prawnego lub nakazu sądowego lub w związku z roszczeniem prawnym, takim jak zachowanie informacji o zakupie, jeśli jest to wymagane przez prawo podatkowe;
 3. Udostępnianie i ujawnianie informacji
  Informacje o moich klientach są ważne dla mojej firmy. Udostępniam twoje dane osobowe z bardzo ograniczonych powodów i w ograniczonych okolicznościach, jak następuje:
  Usługodawcy. Angażuję pewne zaufane strony trzecie do wykonywania funkcji i świadczenia usług w moim sklepie, takich jak firmy dostarczające. Podzielę się twoimi danymi osobowymi z tymi stronami trzecimi, ale tylko w zakresie niezbędnym do wykonania tych usług.
  Zgodność z przepisami. Mogę zbierać, wykorzystywać, przechowywać i udostępniać twoje dane, jeśli w dobrej wierze uważam, że jest zasadnie konieczne, aby: (a) zareagować na proces sądowy lub na żądania rządowe; (b) egzekwować moje umowy, warunki i zasady; (c) zapobiegać, badać i rozwiązywać nadużycia finansowe i inne nielegalne działania, bezpieczeństwo lub problemy techniczne; lub (d) chronić prawa, własność i bezpieczeństwo moich klientów lub innych osób.
 4. Przetrzymywanie danych
  Przechowuję twoje dane osobowe tylko tak długo, jak to konieczne, aby świadczyć ci usługi i zgodnie z opisem w mojej Polityce prywatności. Jednakże mogę również zostać zobowiązany do zachowania tych informacji w celu spełnienia moich obowiązków prawnych i regulacyjnych, w celu rozstrzygania sporów i egzekwowania moich umów. Zwykle przechowuję twoje dane zgodnie z wymogami dotyczącymi księgowości przez 5 lat.
 5. Twoje prawa
  Jeśli przebywasz na niektórych terytoriach, w tym w UE, masz szereg praw w odniesieniu do twoich danych osobowych. Podczas gdy niektóre z tych praw mają ogólne zastosowanie, niektóre prawa mają zastosowanie tylko w niektórych ograniczonych przypadkach. Poniżej opiszę te prawa:
  Dostęp. Możesz mieć prawo dostępu do swoich danych osobowych, które przechowuję, i otrzymania ich, kontaktując się ze mną, korzystając z danych kontaktowych poniżej.
  Zmienianie, ograniczanie, usuwanie. Użytkownik może również mieć prawo do zmiany, ograniczenia wykorzystania lub usunięcia swoich danych osobowych. W przypadku braku wyjątkowych okoliczności (takich jak miejsce przechowywania danych z przyczyn prawnych), na ogół usuwam dane osobowe na żądanie.
  Sprzeciw. Możesz sprzeciwić się (i) przetwarzaniu niektórych informacji na podstawie moich uzasadnionych interesów i (ii) otrzymywaniu ode mnie wiadomości marketingowych po wyrażeniu przez Ciebie wyraźnej zgody na ich otrzymanie. W takich przypadkach usuwam twoje dane osobowe, chyba że będę mieć uzasadnione i uzasadnione podstawy do dalszego korzystania z tych informacji lub jeśli będzie to konieczne z przyczyn prawnych.
 6. Jak się ze mną skontaktować
  Dla celów RODO, ja, Anna Gościńska, jestem administratorem danych osobowych. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, możesz skontaktować się ze mną pod adresem wonderstone@wonderstone.pl. Możesz również wysłać do mnie wiadomość listową:
  Anna Gościńska, ul. Czapli 13, 02-781 Warszawa, Polska

§ 10 Postanowienia końcowe

 1. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
 2. Usługodawca zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian do niniejszego Regulaminu z zastrzeżeniem, iż do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w chwili złożenia zamówienia przez Klienta.
 3. Data opublikowania regulaminu 14.04.2023r.

Koszyk
Przewijanie do góry