Perła – kamień urodzonych w czerwcu

Perły to niezwykłe ozdoby, które nie tylko dodają blasku i podkreślają piękno, ale również pomagają w pogłębieniu poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Pozwalają odkryć lub zaszczepić w sobie poczucie kobiecości i godności. Ich niezwykła moc potrafi sprawić, że kobieta czuje się piękna, spokojna i doceniona.

Kilka słów o perle

Perły to produkty naturalne pochodzenia organicznego. Powstają w płaszczu muszli małż morskich – perłopławów (mięczaki) jako naturalna ochrona przed podrażnieniem wywołanym przez ciało obce (np. przez ziarnko piasku), które przedostało się do wnętrza ich skorupy. Budowa pereł jest podobna do budowy wewnętrznej strony muszli, powszechnie nazywanej masą lub macicą perłową.
Nazwa „perła” najprawdopodobniej została zapożyczona od łacińskiego słowa „perula”. Inne źródła podają, iż może pochodzić od nazwy gatunku małża (łac. „perna”) lub swojego kulistego kształtu (łac. „sphaerula”).
Rozróżniamy trzy rodzaje naturalnych Pereł najczęściej używanych do wyrobu biżuterii: Perły słodkowodne, Perły Mórz Południowych (z Australii, Filipin, Tahiti i Polinezji) oraz Perły Akoya (z mórz wokół Japonii). Każdy z tych trzech rodzajów Pereł produkowany jest przez inny gatunek małż żyjący w odmiennych warunkach środowiska naturalnego.

Perła – Symbolika

 • Od wieków są one symbolami piękna, delikatności i doskonałości. W starożytnej Grecji podkreślały czystość uczucia między kochankami i były wyrazem najszczerszej miłości i wierności. Przez lata z atrybutu uczucia, stały się również równoznaczne z czystością, cnotą i niewinnością. Zyskały także znaczenie bogactwa oraz podkreślały status majątkowy.
 • Perła symbolizuje szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość. Powiązana jest z wodą i kobietą – szczególnie spodziewającą się dziecka.
 • Perły powinny stanowić dodatek codziennego stroju w szczególności tych kobiet, których miesięczne cykle są nieregularne, a dolegliwości kobiece utrudniają normalne funkcjonowanie. Poleca się je kobietom, które mają trudności z zajściem w ciążę, a także kobietom w ciąży lub w okresie przekwitania.
 • Pomagają, mówiąc w przenośni, „odrodzić się na nowo” lub „zrzucić starą skórę węża”, czyli zamknąć pewien rozdział i rozpocząć w życiu nowy etap. Dodatkowo pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości. Możemy po prostu siebie polubić, poczuć się pięknie i w rzeczywistości tak być postrzegane przez innych.

Lecznicze właściwości pereł

 • Zawierają duże ilości wapnia, stąd mogą pomóc w przypadku chorób spowodowanych brakiem tego elementu, np. wzmacniają kości i zęby.
 • W tradycyjnej medycynie chińskiej proszek perłowy stosowano bezpośrednio na skórę dla jej odżywienia i opóźnienia procesów starzenia
 • Stymulują procesy wydalania i oczyszczania organizmu oraz obniżają poziom cholesterolu.
 • Łagodzą objawy choroby wrzodowej żołądka, działają korzystnie na jelita i stymulują trawienie.
 • Wspomagają leczenie chorób wątroby.
 • Niwelują chroniczne bóle głowy i migreny.
 • Pomagają przy zwalczaniu alergii, astmy, przeziębieniach, zapaleniu oskrzeli i infekcji płucnych
 • Wzmacniają system nerwowy, gruczoły nadnerczy, śledzionę oraz mięśnie
 • Pomagają przy dolegliwościach serca i układu krążenia, anemii a także dróg oddechowych.

W sklepie Wonderstone z perłą i masą perłową znajdziecie biżuterię m.in. z serii Mont Blanc, Okinawa, Glamour i Vintage -> BIŻUTERIA Z PERŁAMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry