Okinawa – lekkość, zwiewność i elegancja

Inspiracją dla modelu Okinawa była japońska rajska wyspa o tej samej nazwie. Niezwykle piękna, otoczona rafą koralową, tropikalna wyspa leżąca na Oceanie Spokojnym. Ojczyzna karate i filozofii szczęścia.

Okinawa obfituje w bogactwo flory oraz fauny i to zarówno na ziemi, jak i w wodzie. Wyspę zamieszkuje ponad milion mieszkańców, w tym najwięcej na świecie stulatków. Za tajemnicą długiego życia oraz doskonałego zdrowia mieszkańców Okinawy kryje się wiele czynników. Wśród, których jest na pewno krystalicznie czyste oceaniczne powietrze oraz doskonale zbilansowana i zdrowa dieta, pełna surowych ryb i warzyw.

Najbardziej zaskakujący, zwłaszcza dla ludzi z Zachodu, jest rytm życia, jaki kultywują od pokoleń mieszkańcy Okinawy, a który zapewnia im długowieczność. Najstarsi ludzie na świecie – to właśnie mieszkańcy Okinawy – kierują się w życiu japońską filozofia szczęścia – IKIGAI. Iiki – oznacza żyć, a gai – powód – Ikigai zatem to nic innego, jak „sposób na życie” – odnajdywanie sensu i radości życia – tu i teraz, każdego dnia.sakura-yokan).

Założenia Ikigai wydają się proste: jedz zdrowo i niewiele, tak byś zawsze czuł lekki głód, ćwicz codziennie, utrzymuj więzi z bliskimi, dbaj o przyjaciół w potrzebie, uprawiaj ogród, codziennie się uśmiechaj, bądź życzliwy, unikaj stresu – to wszystko:)

Model Okinawa to kwintesencja delikatności, precyzji, harmonii kolorów i elegancji. Delikatne odcienie błękitu symbolizują rajską wodę i niebo otaczające wyspę, biel – jasne piaszczyste plaże, hematyty – gdzieniegdzie wystające skały a róż – delikatne kwiaty porastające ogrody mieszkańców.

Biżuterię zobacz tutaj -> OKINAWA

O właściwościach kamieni poczytaj tutaj -> WŁAŚCIWOŚCI KAMIENI

Źródła:

https://followmyflow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry