Fluoryt

Fluoryt to jeden z najpopularniejszych minerałów na Ziemi występujący w dużej gamie odmian kolorystycznych. Jego kryształy pod wpływem promieni nadfioletowych wykazują dużą zdolność do fluorescencji czyli świecenia w intensywnie niebieskim kolorze. Dwie najbardziej popularne barwy fluorytu to fioletowa i zielona, ich połączenie daje kolor turkusowy przypominający barwę tropikalnych mórz. Inne barwy, w których spotykany jest Fluoryt to niebieska, żółta, różowa i czerwona. Wszystkie mają szklisty połysk lub przezroczysty.
Fluoryt jest źródłem fluoru używanego min. do produkcji teflonu, fluorowania wody pitnej czy produkcji past do zębów z fluorkiem sodu.
Nazwa Fluorytu pochodzi od łacińskigo słowa „fleure” czyli „płynąć” nawiązując do wykorzystywania go w produkcji topnika stosowanego do otrzymywania metalicznego glinu. Od jego nazwy pochodzi słowo „fluorescencja” – oznaczające jeden z rodzajów luminescencji czyli zjawisko emitowania światła przez wzbudzony atom lub cząsteczkę.

ZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI

  • Fluoryt nazwany jest „Kamieniem Geniuszy”. Oddziałuje w ten sposób przede wszystkim na komórki mózgu i procesy myślowe. Skutecznie oczyszcza przeciążony system nerwowy, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji, pogłębia koncentrację i analizę przyczynowo-skutkową faktów.
  • Pomaga w rozumieniu rzeczy, które do końca nie są możliwe do udowodnienia empirycznie. Rozbudza zatem intuicję i „przeczucia”, za którymi warto podążać. W ten sposób Fluoryt sprzyja głębokiemu uwolnieniu umysłu od zbędnych myśli i pozwala na odpoczynek od nieustannej pracy, którą wykonuje nasz mózg w postaci kontrolowania wszystkiego dookoła.
  • Momenty, w których umysł jest głęboko odprężony sprzyjają swobodnej pracy ośrodka uczuć, który wspiera pragmatyzm umysłu dodając do niego pierwiastek inteligencji emocjonalnej. Ułatwia to głębszy wgląd w wydarzenia, łatwiejsze pokonywanie trudności dnia codziennego, podejmowanie decyzji zgodnych z naszymi wewnętrznymi przekonaniami i jednocześnie takich, które nie ranią innych osób.

W MEDYCYNIE NIEKONWENCJONALNEJ

  • Chroni przed chorobami zęby, układ kostny i kręgosłup.
  • Korzystnie wpływa na stan zdrowia ludzi z artretyzmem i reumatyzmem.
  • Bywa wykorzystywany do leczenia nowotworów wątroby i płuc.
  • Poprawia fizyczną kondycję, wzmacnia organizm i jego układ nerwowy.
  • Usprawnia pracę mózgu, niweluje skutki przeciążenia systemu nerwowego, stresu i przepracowania.

Dla Kogo:
Altruista, Wykonawca, Romantyk, Obserwator, Epikurejczyk, Szef

Znaki zodiaku: Wodnik, Ryby

Biżuteria Wonderstone z FLUORYTEM -> ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry