Cytryn

Cytryn, jest odmianą kwarcu, którego barwa przechodzi od jasnożółtego do brązowo-pomarańczowego. Jego nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa „citrin” czyli żółty.

Cytryn o zabarwieniu bladożółtym przypomina topaz, co tłumaczy, dlaczego te dwa kamienie były tak często mylone.

Żółte odcienie w cytrynie nadają ślady żelaza w kryształach kwarcu. Zjawisko to występuje bardzo rzadko w przyrodzie, dlatego też większość cytrynów na rynku wytwarzana jest przez obróbkę cieplną innych odmian kwarcu – zwykle bardziej powszechnego, mniej kosztownego fioletowego ametystu i kwarcu dymnego.

Największym dostawcą cytrynu jest Brazylia. Inne źródła to Hiszpania, Boliwia, Francja, Rosja, Madagaskar i USA (Kolorado, Północna Karolina i Kalifornia).  W różnych obszarach geograficznych występują różne odcienie cytrynu.

Twardość cytrynu oceniana jest na 7 w skali Mohsa, jest on stosunkowo odporny na zadrapaniami i codzienne użytkowanie.

ZNACZENIE I WŁAŚCIWOŚCI

Cytryn nazywany jest czasem „kwarcem leczniczym” ze względu na jego zdolność do pocieszenia i uspokajania. Jest nawet nazywany też „kamieniem kupieckim” ze względu na tendencję do przyciągania bogactwa i dobrobytu.

Kamień ten sprzyja utrzymaniu stabilności i bezpieczeństwa w sferze materialnej oraz satysfakcji z życia zawodowego.

Energia Cytrynu pozytywnie oddziałuje na osoby rozpoczynające nową pracę lub projekt, inwestujące znaczne środki finansowe i podejmujące związane z tym ryzyko. Ogólnie Cytryn przeznaczony jest dla wszystkich osób przedsiębiorczych, które czują się dobrze przy dużej ilości zadań i ciągłych zmianach. We wszystkich tych sytuacjach potrzebna jest odwaga, siła przebicia, zdolności przekonywania, logiczne myślenie i silna motywacja wewnętrzna.

Cytryn to kamień sukcesu dodający odwagi w negocjacjach biznesowych. Warto ubrać się w biżuterię z Cytrynem w dniu ważnych rozmów zawodowych lub trudnych decyzji do podjęcia.
Jednocześnie osobom o opisanym wyżej profilu nie może zabraknąć zdrowego dystansu do spraw zawodowych i odpoczynku od życia na uzależniającej „adrenalinie”. Czyli bardzo ważnym elementem jest zachowanie równowagi między kilkoma sferami życia, w czym noszenie Cytrynu może pomóc.
Cytryn jest doskonały dla ludzi, którzy nie odnajdują się na stanowiskach pracy z rutynowymi, powtarzanymi i mało twórczymi czynnościami lub wypełnionymi narzuconymi z góry zadaniami. Ten kamień jest dla tych, którzy czując w sobie duże pokłady energii kreatywnej chcą łączyć pracę zawodową ze swoją pasją i tylko wtedy czerpią z niej satysfakcję.

W MEDYCYNIE NIEKONWENCJONALNEJ
•    Niweluje zawroty głowy, łagodzi migreny.
•    Umożliwia szybkie zaśnięcie i zdrowy, mocny sen.
•    Podwyższa zdolności regeneracyjne organizmu w czasie choroby.
•    Wspomaga wydzielanie insuliny, reguluje pracę trzustki i wątroby.
•    Usprawnia pracę systemu trawiennego, reguluje przemianę materii, łagodzi dolegliwości żołądkowe i jelitowe.
•    Obniża wysoki poziom cholesterolu we krwi.

Znaki zodiaku: Baran, Lew i Bliźnięta

Biżuteria Wonderstone z CYTRYNEM -> ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry